SPORCU GENEL KURALLARI

Saygıdeğer sporseverler,

Tesislerimizden en iyi koşullarda yararlanmanız, daha sağlıklı bir ortam ve güvenilir bir tesis bulabilmeniz için, aşağıdaki kuralları dikkatli bir şekilde okumanız ve sizlerin yararına olan bu kurallara uymanız gerekmektedir.

UNUTMAYIN

 • Spor yaparken açlık ve tokluk sınırını iyi belirlemek gerekmektedir. Spor ne çok aç ne de çok tok olarak yapılır.
 • Spor yaparken herhangi bir rahatsızlığın doğmaması için katı gıdalar en az 3 saat önceden alınmalıdır.
 • Seçilen spor branşına göre, spor malzemeleri mutlaka yanınızda bulunmalıdır.(Şort, tişört, dışarıda kullanılmayan spor ayakkabısı, spor çorabı, havlu, terlik, şampuan; yüzme branşına özgü bone, gözlük vb…)
 • Egzersiz esnasında daha önceden belirlenmiş olan spor kurallarına ve antrenörün verdiği egzersiz programına kesinlikle uyulmalıdır.

          SPOR TESİSLERİ GENEL KURALLARI

 1. Spor yapılan ve duş alınan yer ile soyunma odaları düzenli ve temiz kullanılmalıdır.
 2. Spor yapan kişilerin tesis içinde düzenlenen spor etkinliklerine katılmadan önce doktor kontrolünden geçmeleri tavsiye edilir. Doktor kontrolünden spor yapması gereken kişiler, spor etkinliğine katılmadan önce durumlarını spor eğitmenlerine bildirmekle yükümlüdürler.
 3. Tesisler ilan edilen saatler arasında kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılabilir, bunun dışında tesisler kullanıma kapalıdır.
 4. Spor yapılan alanlarda uygun spor ayakkabı giyilmesi zorunludur. Zeminde siyah iz bırakan ayakkabılar, bot, sandalet ve terlikle tesislerin kullanımına izin verilmez.
 5. Tesis içerisinde ve dışında alkollü içecek ve sigara içilmemelidir
 6. Spor yapan kişileri rahatsız edici davranışlarda bulunmak, tesis malına zarar vermek, tesisleri kullanım hakkının iptal edilmesine sebep olur.
 7. Spor eğitmeninden izin alınmadan tesislerdeki spor alet ve ekipmanlarının yerleri değiştirilmemeli, izin alınan hallerde ise yerleri değiştirilen spor alet ve ekipmanları eski yerlerine tekrar konulmalıdır.
 8. Tesislerin kullanımı esnasında oluşabilecek mal kaybı, çalıntı ve unutulan eşyadan SPOR A.Ş. sorumlu tutulamaz.
 9. Spor tesislerini kullanan kişiler, tesislerde spor yaparken meydana gelebilecek; sakatlanma, vefat gibi risklerden haberdar olduklarını, bu risklerden SPOR A.Ş.’yi veya Organizasyonda görev alan spor eğitmeni veya çalışanları sorumlu tutamayacaklarını kabul ve beyan etmiş sayılırlar.
 10. SPOR A.Ş., seans saatlerinde değişiklik ve yeni düzenleme yapma hakkına sahiptir.
 11. Üyeler tesisteki tüm yazılı ve sözlü talimatlara uyarlar.
 12. Aylık üyeliklerde üye, ilk 14 gün içinde ve hizmet faturasını ilgili tesis rezervasyonuna teslim etmek kaydıyla, üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi feshedebilir. Bu durumda Spor A.Ş.’nin fesih anına kadar verdiği hizmetler nedeniyle doğmuş hak ve alacakları mahsup edilmek ve üyelik ücretinin %20'si cezai şart olarak kesilmek suretiyle kalanı, 30(otuz) gün içinde (müşterinin ödeme şekline göre) iade edilir. (Nakit ödeme yapan müşterilerin ücret iadelerinin yapılabilmesi için, TC Kimlik no, ad-soyad, telefon ve banka iban no (hesap sahibi adı ile beraber) bilgilerinin verilmesi gerekmektedir)
 13. Müşteri, üyeliğini tabloda belirtilen şartlarda dondurma/erteleme hakkına sahiptir.
Spor Hizmeti adı/çeşidi Dondurma/erteleme işlemi süresi Adedi Açıklama
4 haftalık (aylık) üyelik 1 hafta 1 defalığına Tesiste doktor raporu ibraz ederek

Üyelikte Yaş Sınırlamalarımız:
1. Yetişkin üye programına 13 yaşın altındaki çocuklar üye olamamakta ve 16 yaşın altındaki çocuklar fitness salonunu kullanamamaktadırlar.
2. Çocuk grup yüzme eğitim programına 4 ve 13 yaş aralığındaki çocuklar üye olabilir. (Bu madde SPOR A.Ş.’nin tesislerine göre farklılık gösterebilir).

 • Yukarıda belirtilen genel kuralları okuduğumu ve bunlara uyacağımı, Bilgi Formunda verdiğim bilgilerin gerçek ve doğru olduğunu, bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığının tespiti halinde SPOR A.Ş. tesislerinde spor yapmamın engellenebileceğini ve bu hallerde oluşabilecek olumsuz sonuçlara katlanacağımı ve SPOR A.Ş.’nin sorumlu olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederim.